Profesjonalny Druk 3D dla Przemysłu

_________________________

O nas

Oferta

Technologie

Zastosowania 

Galeria

Kontakt

Materiały

                                                  Przemysł motoryzacyjny

 

 

W branży motoryzacyjnej druk 3D wykorzystywany jest od początków swojego istnienia. Towarzyszy budowie nowych modeli samochodów  na każdym etapie produkcji, od prototypu po produkcję części finalnych i zamiennych. Z addytywnych technologi wytwarzania korzystają zarówno wielkie koncerny motoryzacyjne, jak i małe warsztaty, firmy tuningowe i serwisy. Wielkie możliwości stosowania druku 3D w przemyśle motoryzacyjnym wynikają z możliwości tworzenia lekkich i wytrzymałych części z różnorodnych materiałów. 

                                                 Przemysł lotniczy i kosmiczny

 

 

                                                    Odlewnictwo

 

Druk 3D w technologi FDM znajduje zastosowanie w odlewnictwie przy prototypowaniu form przed rozpoczęciem produkcji seryjnej oraz przy produkcji rdzeni i części wzorcowych (negatywów) do form piaskowych. 

                                                  Medycyna

 

Modele anatomiczne do edukacji, organy pacjentów wydrukowane na podstawie skanów USG, implanty, protezy oraz narzędzia chirurgiczne i obudowy urządzeń medycznych. Druk 3D oferuje wiele aplikacji w medycynie. Lekarze specjaliści, chirurdzy, kardiolodzy używają wydruków 3D, by lepiej przygotować się do operacji.

 

                                                               Produkcja

 

 

                                             W produkcji części finalnych 

                                           i dóbr konsumenckich

 

 

Podstawowym problemem produkcji mało i średnio seryjnej jest bardzo wysoki koszt uruchomienia produkcji co bezpośrednio przekłada się na końcową cenę produktu. Z pomocą druku 3D na maszynach produkcyjnych Stratasys z linii FORTUS możliwe jest tanie wytwarzanie części w niczym nie ustępujących elementom tworzonym w procesie wtrysku z wykorzystaniem tych samych materiałów.

 

Zastosowania branżowe druku 3D w

różnych gałęziach przemysłu.

Przemysł lotniczy i kosmiczny stawia bardzo rygorystyczne wymagania w kwestii wykorzystanych materiałów i procesu wytwarzania części. Współcześnie technologia FDM jest w stanie spełnić te wyśrubowane normy. Lekkie drukowane części z tworzyw mogą z powodzeniem zastępować elementy metalowe, nie ustępując im pod względem wytrzymałości. Technologie przyrostowe to także doskonały sposób szybkiej weryfikacji projektu lub wykonania narzędzi produkcyjnych, pomiarowych itp.

Zakłady produkcyjne i fabryki wykorzystują druk 3D na wielu etapach działalności. Konstruktorzy i projektanci mogą zweryfikować modele CAD i przetestować funkcjonalności produktu. Z kolei pracownicy linii produkcyjnych mogą korzystać z dedykowanych narzędzi, osprzętu i akcesoriów wykonanych z wytrzymałych materiałów, odpornych na temperaturę lub działanie środków chemicznych. Technologie przyrostowe zmieniają również inżynierię produkcji i utrzymanie ruchu. Możliwość szybkiej produkcji i dostawy części zamiennych pozwala zniwelować straty spowodowane zastojami w produkcji w przypadku awarii sprzętu. 

temat wiadomości:
Treść wiadomości:
model w formacie STEP
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

X

Złóż Zapytanie Ofertowe 

         

        K3D- Krzysztof Duchnowski

      ul. Kilińskiego 12a/5

     56-400 Oleśnica

    tel. 602-182-836

   e-mail:

  k.duchnowski@k3druk.pl

 NIP: 9111961931